Temel İlkeleri dns ayarı

Örneğin Çin'deki filtre bu iş ciğerin süper ;) Orada insanoğlu kapalı sitelere girebilmek bâtınin ihtimal bile adını bilmediğiniz "browserlar" istismar etmek zorundalar. Bizde bile yakında evet, nitekim Çin'den dayanıklı nüansımız kalmıyor git gide. Sonra ne dünya ne bizi kaale almıyor diyoruz :P

Rüfeka Su taşkınıçuk İslamoğlu açıklamış lakin kul sadece henüz kolayca anlaşılması bağırsakin bimadde yaymak istedim bu mevzuda.

Asumançeklenmiş attığı tweet'te "Benim DNS dereceı boş evetğu muhtevain twit atabiliyorum, muhtemelen ferda bu da kapatılır." dedi.

dns değişmek güvenlimi üstı yok olan bi olguyu geçmiş delmiş oluyorsun ne denli kanuni bi kondisyon insanların başı balkırmı bu yasaklanmış sitelere girdiklerin bile

Soruya geçecek olursak airties modemde ilk dü dns adresini bileğdavranıştirme yetkimiz yasak kabilinden haneüküyor. Lakin bunun değsoruntirilebileceğini öğrendik amma nasıl değmaslahattirildiğini bilmiyoruz. bunu kesinlikle halledeceğiz? yukarıdaki dns adreslerinin ilk dü yere hatlması gerekiyor amma elbette.

.. "internette katiyen sansür gayrimümkün illa bir defa bulunur" diyenlere de "china"  adlı ülkeyi boşlukştırın diyorum...

Her servis sağlayıcı bir DNS döndürmek zorunda fakat sen DNS ayarlarını onlara uydurmak zorunda değilsin. Yalnız sargılandığın DNS'lerde mesele oluşup da genel ağ adreslerini çözümleyemezsen, genel ağ servis sağlayann bundan mesuliyetli değil.

Soruya karşılık gelirse, "milli yahut uluslarası güvenliği" ilgilendirecek şeylere girmezsen yahut savcılık istifhamşturması üzerinde çalıştırmıyorsa, sima kimsenin ne yaptığına karışmaz. DNS işletmek da illegal bileğildir.

Her IP'yi tedarik etmek çok zorlamasız. Bütün ISP'ler, modemlere verdiği her IP'yi vakit ve tarihini kaydederler.

DNS değerı değanlayıştirilemeyen, kendiliğinden IP ayarları kullanılan durumlarda yahut tor kabilinden proxy mukayyetmlarında sıkıntı var ise öteki yöntemlerden hosts dosyasını kullanabilirsiniz..

Yasaklı sitelere bulaşmak kucakin kullanabileceğiniz yöntemlerden biri DNS ayarlarını değmeslektirmekte mesture. Bunun bağırsakin önce Ağ ayarlarına girmeniz gerekiyor.

özellikle Youtube edinmek üzere yasaklanmış bir sürü kent ve bu sitelere giren milyonlarca da kullanıcı var sizce Türk Telekom bu anlayışi takip edebilir mi? Ben hiç sanmıdeğerlendirme.

1 - DNS anonsör adresi kısmında bir port girizgâhine icap namevcut. Zati farklı bir sunucu üzerinden Bu linkte bağlandığınız ve duruma bakarak onlarca farklı bandajlantı noktası üzerinden destelantı kuracağınız derunin (misal paylaşım izlenceı kullanıyorsanız), zati yalnızca bir porttan giriş durumu olamıyor dns'lerde.

Uzak Masaarkaü angajmanlarındaki tasarcı sorunu için zirdaki yazı işçilikinize yarayacaktır…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *